9+1 aneb pojďme se společně pobavit

V případě koronaviru covid-19 je jisté jedno – bude tu s námi a musíme se s ním naučit žít. Netřeba se však přitom vzdávat setkání s rodiči, dětmi, přáteli, kamarády a sousedy, kulturních zážitků či sportovních klání. I pro letošní podzim proto připravila Městská část Praha 9 bohatý kulturní program. Nově se však bude odehrávat na více scénách rozesetých po celém jejím území, a to v neděli 20. září od 14 do 18 hodin. Celou akci zakončí koncert v Parku Přátelství v 19 hodin.

„Pro letošní kulturní podzim na devítce jsme připravili akci s názvem 9+1, kterou tvoří devět menších scén otevřených pro veřejnost v Libni, Vysočanech, na Proseku, Střížkově a v Hrdlořezích a jedna scéna v Domově seniorů v Novovysočanské určená jen pro jeho klienty,“ nastiňuje místostarosta MČ Praha 9 Adam Vážanský

a pokračuje: „Program na všech místech začne 20. září ve 14 hodin. Zorganizovali jsme ho ve spolupráci s místními spolky a sdruženími a s podporou místních podnikatelů. Byla to jediná možnost, jak nepřipravit naše obyvatele o tradiční společenská setkání a zároveň zamezit kumulování návštěvníků kulturních akcí na jednom místě a dodržet všechna aktuální epidemiologická nařízení vlády, která bohužel stále přichází bez jakéhokoliv plánu. Věřím, že i v komornější společnosti se budou lidé dobře bavit a najdou si program, který je blízký jejich srdci.“

Programy na všech devíti scénách otevřených pro veřejnost jsou zdarma. Těšit se můžete na hudbu, tanec, divadelní představení pro děti, soutěže, sportování, workshopy, grilování a občerstvení všeho druhu.

Devět míst pro milá setkání a zábavný program v Praze 9 v neděli 20. září od 14 do 18 hodin.
Pivovar Kolčavka Libeň
Hřiště Spartaku Hrdlořezy
Park Zahrádky u Rokytky
Pragovka ART, Kolbenova
Park Podviní ve Vysočanech
Vinice Máchalka, Prosecká ulice
Park Václavka na Střížkově
Louka u stanice metra Střížkov
Park Přátelství na Proseku

Domov seniorů Novovysočanská
/program pro uzavřenou společnost/

Koncert vážné hudby v Parku Přátelství uzavře 20. září od 19 hodin akci 9+1

Večer zářiové neděle v parku Přátelství bude patřit milovníkům klasické hudby. V podání Orchestru Praga Sinfonietta pod vedením dirigentky Miriam Němcové zazní Vltava Bedřicha Smetany a Novosvětská Antonína Dvořáka.

Už v roce 1993 byla M. Němcové nabídnuta dirigentská i sbormistrovská smlouva ve Státní opeře Praha. Od září 1995 je profesorkou dirigování na Pražské konzervatoři, kde současně řídí symfonický orchestr. Vede mezinárodní dirigentské kurzy, věnuje se koncertní činnosti u nás i v zahraničí jako hostující dirigent či jako umělecký šéf Orchestru Praga Sinfonietta a pěveckého sboru Vox Pragae. Do spektra jejich dirigentských aktivit patří rovněž práce v nahrávacích studiích při natáčení filmové hudby pro mezinárodní produkce.

Info

Třebaže akce 9+1 je koncipována s respektem k současné epidemiologické situaci u nás, může dojít ke zpřísnění opatření v souvislosti s výskytem koronaviru covid-19. Sledujte proto www.praha9.cz nebo facebooku Praha 9-dobrá adresa, kde jsou zveřejňovány aktuální informace v souvislosti s připravovanými akcemi městské části Praha 9.

Děkujeme za podporu partnerům:
Česká spořitelna a.s.
Pražská teplárenská a.s.