Galerie 9 se otevřela 1. června

Své fotografie zde vystavuje Mária Kudasová

„Po několika měsících, kdy z epidemických důvodů byly zavřeny také všechny galerie a výstavní prostory, jsme otevřeli od června i naši Galerii 9. A to výstavou fotografií, jejichž autorkou je Mária Kudasová. Výstava nese tak trochu příznačný název Z jeskyně do iluze. Věřme tedy, že kulturní život u nás definitivně opouští uzavřené prostory a nebude iluzí, že se vracíme do normálu,“ říká místostarosta městské části Praha 9 Adam Vážanský.

odkaz na pozvánkové video Márie Kudasové : https://youtu.be/lNrc2RyAwVM

Výstava potrvá do 29. června, vždy od pondělí do čtvrtka 10:00 - 19:00 hodin

Mária Kudasová se v Galerii 9 představila poprvé před šesti lety fotografickou výstavou Obrázky nespavce, později jako autorka exkluzivní bibliofilie Tibora Hontyho Thanatos nebo jako kurátorka výstavy portrétních fotografií Miroslava Khola.

Současná výstava Z jeskyně do iluze ukazuje její fotografie, v nichž dominuje detail, maličkost povýšená na celek, a je jedno, jde-li o lidskou tvář, miniaturní zátiší, miniaturu gesta nebo kámen. Mária Kudasová není ovšem jen fotografkou. Je i kreslířkou. V artefaktech, které autorka vystavuje, se spojují obě profese. Snímek kamene z hlubin druhohor nebo prvohor, prohlodaný otisky a vrypy mechovek, lilijic, trilobitů… překrývá jeskynní kresba našich dní.

 

Mária Kudasová se narodila v roce 1958, žije v Praze. V roce 1977 absolvovala Střední umělecko-průmyslovou školu v Košicích, od roku 1998 je členkou Asociace profesionálních fotografů. Reportáž o fotografiích Márii Kudasové jsme přinesli 14. února zde:

https://www.facebook.com/118776901507659/videos/409073627054614

Galerie 9, vysočanská radnice, Sokolovská 14/324, Praha 9. Otevřeno je od pondělí do čtvrtka od 10 do 19 hodin. Více na www.galerie9.cz

ilustracni foto
Související dokumenty
jpg pozvánka
Přílohy