Děti z MŠ Pod Krocínkou zpříjemnily předvánoční čas nejen seniorům

Čas setkávání, který je příznačný pro období Vánoc, již druhým rokem musíme všichni omezit. Pedagogové, děti a rodiče z MŠ Pod Krocínkou letos nehodili flintu do žita, a společnými silami se rozhodli zpříjemnit předvánoční chvíle svým nejbližším, ale i těm, které neznají.

„Již několik let spolupracujeme s Domovem seniorů Slunné stáří v Praze 9,“ informovala Markéta Pechová, ředitelka mateřské školy. „Vedeme děti k tomu, aby si uvědomily, že je krásné dárek dostat, ale možná krásnější je někoho obdarovat,“ dodala. Při společném tvoření děti vyrobily ozdoby a papírový řetěz určený babičkám a dědečkům pro jejich venkovní vánoční strom. Pomáhat si vzájemně nemohli, proto starší generace pozorovala a povzbuzovala děti při zdobení z vnitřních prostor. Děti stařečky potěšily zazpíváním vánočních koled.

Rodiče a děti přinesli hračky, knihy a oblečení pro děti z Klokánku. Nenásilnou formou si tak děti z MŠ povídaly o těch, kteří nemají takové štěstí jako ony a Vánoce musí trávit bez rodičů.

Pro vlastní rodiče pak jako překvapení budou dárky z keramiky. Besídka v podobě básniček a koled rodiče potěšila, ale pouze ve virtuálním světě prostřednictvím webových stránek školky. „Těšíme se, že snad příští rok se budeme moci setkat nejen se seniory, ale že se vrátíme i k tradici vánočních setkání dětí, rodičů a pracovníků mateřské školy,“ vyslovila přání Markéta Pechová.

Ilustrační foto
Přílohy