Devátá energetická, s.r.o.

Záměry, které musí provoz společnosti Devátá energetická, s.r.o. naplňovat, jsou především v rámci všestranného uspokojování potřeb občanů a institucí na Praze 9 z hlediska dodávek tepla a teplé užitkové vody v průběhu celého roku s ohledem na roční období a konkrétní potřeby odběratelů. Jako samostatný subjekt tak společnost vystupuje v úloze dodavatele těchto služeb jednak pro správce budov a objektů, jednak pro různé podnikatelské subjekty, ať již se jedná o právnické nebo fyzické osoby a v neposlední řadě pro různá školská a zdravotnická zařízení. Jednotlivé zdroje, které slouží k výrobě tepla a teplé užitkové vody, tedy plynové kotelny a výměníkové stanice, spravuje společnost Devátá energetická, s.r.o. na základě nájemních smluv s vlastníkem těchto zařízení, kterým je Městská část Praha 9. V rámci provozu a správy těchto zařízení tak společnost Devátá energetická, s.r.o. odvádí do rozpočtu Městské části Praha 9 finanční prostředky, které dále slouží na investice, opravy a další rozvoj správy tepelného hospodářství na Praze 9.

Více informací na www.devataenergeticka.cz.