Jste zde

Vysočanská radnice hostila obvodní kolo soutěže dětských recitátorů

V obřadní síni radnice Městské části Praha 9 se ve dnech 24. - 25. 3. sešli žáci základních škol, studenti víceletých gymnázií a žáci ze Základní umělecké školy na Proseku, aby předvedli své recitační umění. Na „devítce“ totiž probíhalo obvodní kolo soutěže dětských recitátorů „Pražské poetické setkání“. Recitační soutěže mají dlouhou tradici, letos se konal již 43. ročník.

Přehlídka dětských recitátorů je postupovou přehlídkou dětských sólových recitátorů. Děti poznají tvořivou práci při interpretaci básní či prózy i během přípravy veřejného vystoupení.  Zároveň je práce bude motivovat k aktivnímu poznávání české i slovenské literatury.

Přehlídku zahájila radní pro školství Zuzana Kučerová. V odborné porotě zasedli paní Barbora Baronová, paní Pavla Vitingerová a pan Luděk Richter. Z každé kategorie pak porota vybrala dva postupující do krajského kola, které proběhne ve dnech 12. -13. 4. v DDM Spirála v Praze 8.

Postupujícími se stali:

I. kategorie: Beata Červinková a Sára Krakovská

II.kategorie: Natálie Durdová a Tereza Šlosárková

III. kategorie: Filip Šimr a Lucie Biskupová

IV. kategorie: Nina Mrázková a Jasmína Tarakjiová

Děkujeme všem dětem za odvahu a nasazení, se kterými se soutěže zhostily, a přejeme jim hodně úspěchů do dalších kol soutěže.

 

25.3.2014