Jste zde

Zemřela herečka Libuše Havelková

Ve čtvrtek 6. 4. zemřela známá herečka Libuše Havelková, dlouholetá obyvatelka Prahy 9, nositelka Ceny Městské části Prahy 9. Libuše Havelková byla po více jak třicet let členkou pražského Národního divadla. Narodila se v roce 1924 v Českých Budějovicích. Zájem o herectví ji přivedl do Prahy v roce 1942 na Státní konzervatoř. Po uzavření této školy za německé okupace byla nasazena na práci v Německu, konzervatoř však dokončila hned po osvobození od nacismu a herecké vzdělání si doplnila ještě na DAMU. Stála rovněž u zrodu studentského divadla Disk.

Pedagogicky působila již od roku 1952, a to nejprve na DAMU a pak se věnovala studentům na pražské konzervatoři.

Pamatujeme si jí z výrazných divadelních a filmových rolí, stejně jako představitelku zajímavých postav v mnoha televizních inscenacích a hlavně v televizních pohádkách. Známe ji například jako učitelku zpěvu v TV seriálu My všichni školou povinní nebo jako moderátorku pořadu Kouzelná školka.

Byla maminkou dcery Daniely a syna Ondřeje, známého herce, zpěváka, režiséra a hudebníka. Byla babičkou čtyř vnoučat.

V Praze 9 bydlela Libuše Havelková již od roku 1960. Byla vždy pozornou pozorovatelkou proměn ve svém okolí a propagátorkou místních kulturních památek. V září roku 2011 jí starosta Městské části Praha 9 Ing. Jan Jarolím udělil Cenu Městské části. Vzpomínáme na ní.