Jste zde

Výstava Kočkodan o tom, jak vypadá svět

Práce klientů Centra denních služeb Galerie DUHOVKA a Nová DUHA vystavuje Galerie 9 od 5. 11. – 14. 11. 2018.  Když v DUZE hledáte název pro výstavu a zeptáte se lidí, jak se má ta výstava jmenovat, dostanete jasnou odpověď: „Bude se to jmenovat Výstava.“ Když to ale nevzdáte a vyzvídáte dál, dozvíte se, že se to bude jmenovat „Kočkodan“. Pak to vezmete na poradu a název je na světě.

VÝSTAVA KOČKODAN O TOM, JAK VYPADÁ SVĚT

Co dodat? Výstava KOČKODAN otevírá minimálně dvě filozofické otázky. „Co nebo kdo je Kočkodan?“ a „Jak vypadá Svět? Odpovědi možná najdete v bezmála 80 obrazech klientů na společné výstavě Centra denních služeb Galerie DUHOVKA a Nová DUHA v Galerii 9 ve Vysočanech.

Nahlédněte, jak vypadá svět pohledem klientů Společnosti DUHA. Jak malují svět dospělí lidé s mentálním postižením? Co malují nejraději? Proč malují?

Společnost DUHA na tyto otázky odpovídá již 26 let. Posláním Společnosti DUHA je spolupracovat s dospělými lidmi s mentálním znevýhodněním na rozšíření jejich možností v různých oblastech života. Respektujícím, rovno-právným přístupem provázíme lidi s mentálním postižením na jejich cestě životem. Podporujeme je v uvědomování si své pozice ve společnosti, asistujeme tam, kde je to třeba a posilujeme tak jejich samostatnost a zodpovědnost za svou osobu. Sociální služba Centrum denních služeb nabízí svým klientům možnost svobodně tvořit a smysluplně trávit čas…

Vítejte ve Světě KOČKODAN, který je pro vás k nahlédnutí 5. – 14. listopadu 2018 v Galerii 9 v přízemí Vysočanské radnice!
Zakoupením vystavených děl přispějete na tvorbu dospělých lidí s mentálním znevýhodněním. Děkujeme Vám!