Jste zde

TOMÁŠ HAVRÁNEK a PETR VOŘÍŠEK – PRŮŘEZ KOVEM

Březnová výstava v Galerii 9 představuje průřez tvorbou dvou autorů Tomáše Havránka a Petra Voříška, kteří jsou spjati nejen s Prahou 9, ale hlavně s kovem. Název výstavy PRŮŘEZ KOVEM je tedy více, než na místě. Je to výstava drsná, ostrá i hladká, nepředvídatelná i okouzlující. Stejně, jako kov, a stejně, jako její autoři. Srdečně zveme!

 

TOMÁŠ HAVRÁNEK *16. 3. 1970

Studia: SOŠ Uměleckých řemesel (1984-88). Od r. 1998 člen Sdružení výtvarných umělců keramiků ČR. Od r. 2014 - pedagogická činnost na SOŠ uměleckých řemesel v Praze 9, Podkovářské ulici

Ve své volné tvorbě zpracovává materiály technologiemi uměleckého kovářství, pasířství, keramiky a řezbářství. Od roku 1993 uspořádal řadu autorských výstav, účastnil se mezinárodních sympozií výtvarných umělců keramiků a sochařských sympozií.

Zastoupení v soukromých sbírkách v ČR, Španělsku, Německu, Holandsku, USA, Austrálii a Izraeli.

PETR VOŘÍŠEK *1971 v Praze

Absolvent oboru umělecký kovář SOU uměleckořemeslného v Praze.

Vysočanský patriot, v jehož tvorbě se harmonicky skloubila industriální poetika periferie se světem imaginárních živočišných forem. Dokonalé zpracování se promítá nejen do oceli a barevných kovů, se kterými pracuje nejčastěji, ale i do nalezených, zapomenutých materiálů, kterým ve svých plastikách vrací život.Jeho socha Modrý Vysočan našla své místo na Náměstí OSN v Praze 9 /r.1999/.

Do Voříškova imaginárního světa můžete vstoupit i v instalacích v Klubu Újezd na Malé straně, v Pizzerii Manna v Karlíně nebo v klubu Modrá vopice ve Vysočanech.