Jste zde

Svět umělecké textilní tvorby opět v Praze!

12. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting proběhne 6. - 8. dubna 2018 v Praze 9 . Tradičním místem je vysočanský  Wellness Hotel Step a jeho Sportcentrum. Na ploše téměř šesti tisíc metrů čtvereční ch ve 4 halách se představí více než 400 autorů, řada z nich s vlastní samostatnou galerií. Vystaveno bude 900 kusů autorských quiltů včetně kolekcí poprvé představených ve střední a východní Evropě a několika celosvětových premiér.  Třetinu celkové plochy obsadí obchody. V rámci výstavy Prague Patchwork Meeting budou mít návštěvníci možnost zúčastnit  se  různých workshopů s renomovanými evropskými lektory, a to nejen na téma šití, ale i tisku na látku a kreativního vytváření povrchů.

Mezinárodní výstava Prague  Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Hlavní  kolekce zahrnuje téměř 1 000 kusů převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) z celého světa a výběr autorských prací z České republiky.  Obchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil a nově i sortiment pletacích přízí.

Do Prahy se sjedou přední autoři a autorky uměleckého quiltu. Sdružení SAQA nabídne výběr Kanady v kolekci „Můj koutek světa“ a nám geograficky vzdálené země dále přinese mezinárodní galerie „Crossing Oceans“, ve které své quilty sdružily autorky žijící kolem všech světových moří. Poprvé v Praze nabídneme španělské autorky – sestry Desedamas, z Itálie přijede skupina Fiber4. PPM průběžně představuje německé textilní výtvarnice, letos jsme připravili kompletní průřez textilní tvorby SRN ve výběrové kolekci Od tradice k moderně. Orientální nádech má galerie Gröbenzeller Quiltgruppe se souborem quiltů na téma Brána Orientu a několika kaftany. Spojení literatury a textilní tvorby najdou návštěvníci v nástěnných obrazech podle básní E.M. Rilkeho. Po loňském velkém úspěchu quiltů z Dálného Východu zopakuje Susan Briscoe své kurzy sashika včetně kolekce vlastních prací, quiltů jejích studentů i ukázek tradičních japonských textilií. Mezinárodní kolekce EPM na téma „Na konci světa“ bude po své podzimní premiéře vystavena i na PPM, stejně tak jako galerie „Krajina v art quiltu“ české autorky paní Romany Černé. Menší kolekce nabídne Rumunsko a Rakousko. Dětské quilty a premiéra 2018 Vláček Bernino poprvé představí i český patchworkový dorost.
České uskupení Art Quilt Harbour přináší Vlny ve dvou na sebe navazujících quiltech každé členky, skupina TTT pak novou kolekci textilních a krajkových vzorníků zpracovaných do quiltu. Několik tuzemských autorek opět osloví návštěvníky vlastními galeriemi.
Soutěžní kolekce 2018 na téma ROČNÍ OBDOBÍ a klasická BOUŘE NA MOŘI jsou dotovány hodnotnými cenami a posuzovány zahraniční odbornou porotou. Pokročilé autorky jistě zaujmou i galerie aplikovaných mandal a geometrických vzorů La Passacaglia. Speciální téma Můj rodný kraj tvoří cca 50 maloformátových quiltů.

Záštitu nad akcí převzal starosta MČ Praha 9, Ing. Jan Jarolím.

 

Základní vstupné 180 Kč
Permanentka na 3 dny 350 Kč
Děti do 14 let zdarma