Jste zde

Řecký večer na Pragovce

Zveme vás ve čtvrtek 8. 6. 2017 na ŘECKÝ VEČER NA PRAGOVCE otevřené galerie + večerní program, který navazuje na otevírací party Pragovka ART SUMMER Opening I.

20:00 autorské čtení- Margarita Karapanou, významná řecká postmoderní autorka. Při psaní čerpala z vlastních zkušeností s maniodepresivní psychózou. Svět jejích textů bývá plný prožitků psychické nemoci, erotických fantazií, apokalyptických vidin a zášlehů temného humoru. Ukázky z románů Náměsíčník, Ano a Máma čte jejich překladatel Denis Kostomitsopoulos. autorské čtení bude v Common spacu Konírna.

21:00 promítání - Řek Zorba. Basil, mladý anglický spisovatel řeckého původu, přijíždí na Krétu, aby obnovil těžbu v lignitovém dole, který zdědil. Cestou se seznámí s Řekem Zorbou, nezávislým člověkem, jehož nezávislost není založena na velikosti majetku, ale na velikosti ducha. Největším zážitkem, který film nabízí, je dionýský výkon Anthony Quinna v hlavní roli Zorby. Quinn předvádí valéry svého mistrovského herectví, nacházejícího zelené palmy štěstí v pustinách beznaděje. Film získal v r. 1965 tři Oscary (Lila Kedrová za vedlejší ženskou roli, Walter Lassaly za kameru a Vassilis Photopoulos za dekorace) Visual arts

bar- otevřené galerie a výstavy- 16 mm promítačka- letní kino- studijní projekce /za hezkého počasí venku/

Vstupné je zdarma

Více informací na: https://www.facebook.com/events/233553593799896/