Jste zde

PROSECKÝ PODZIM 2017

Mozartovo Requiem na Proseku ! V neděli 17. září zve Městská část Praha 9 již podesáté do Parku Přátelství na Prosecký podzim 2017.

V uplynulých letech měli návštěvníci této akce možnost zaposlouchat se do mistrovských skladeb, jak z okruhu klasické hudby, tak i současné světové filmové hudby v mistrovském  podání velkých orchestrů.
Letos jsme připravili velkolepé dílo W. A. Mozarta, skladbu opředenou tajemstvími a dohady,  REQUIEM d moll (KV 626). Je to zároveň Mozartovo nejznámější a jedno z nejhranějších děl. Smuteční mše Requiem, je skladba tragické velikosti, kterou tvoří vokálně instrumentální soubor 14 skladeb napsaných ve Vídni v roce 1791. Mozart ji  psal v předtuše smrti, která  však byla rychlejší a umlčela jeden z nejoslnivějších talentů v dějinách evropské hudby. Kolik hudby v Requiem napsal skutečně Mozart? O tom se dodnes vedou spory. Jisté však je, že se provádění díla ustálilo do podoby, kterou dokončil Franz Xaver Süsmayr.
Requiem proslavil i film Amadeus režiséra Miloše Formana. Od doby uvedení Formanova filmu se právě tento Mozartův životní epilog zařadil u nás mezi často uváděné velké formy klasické hudby.
Interpretace na Proseckém podzimu zahrnuje 48 profesionálních hudebníků na jednom pódiu ve skvělé formě s nastudováním dirigentky Miriam Němcové.

Celým večerem nás provede Orchestr Sinfonietta Praga a Smíšený pěvecký sbor VOX PRAGAE. Sólových partů se ujmou Monika Brychtová - soprán, Sylva Čmugrová - alt, Jan Ondráček - tenor, Radek Krejčí - bas. Za dirigentským pultem se představí Miriam Němcová, která se věnuje koncertní činnosti u nás i v zahraničí jako hostující dirigent či jako umělecký šéf Orchestru PRAGA SINFONIETTA a Smíšeného pěveckého sboru VOX PRAGAE, které r. 1990 založila. Obě tělesa, orchestr i sbor, jsou složeny ze členů nejznámějších pražských orchestrů /České filharmonie, FOK, SOČR, orchestr ND a Státní opery/ a ze špičkových zpěváků s dlouholetou sborovou praxí a s řadou získaných uznání na koncertech doma i v zahraničí.

Requiem, tajemná zádušní mše, je pravý důkaz Mozartovy geniality.

Rozhodně si nenechte ujít tento mimořádný večer a přijďte před devatenáctou hodinou do Parku Přátelství na Proseku.

 

Nedělní odpoledne 14 – 18 hodin bude patřit celé rodině.
* V parku budou připraveny ve spolupráci s DDM Praha 9  a o. s. Sam a spol. soutěže a hry.
*  Svojí činnost představí v parku i na podiu některé sportovní kluby z Prahy 9
*  Na podium  od 15:40 hodin vystoupí kapela Pískomil se vrací
    
interaktivní program při kterém se nenudí ani rodiče  

Ceny do soutěží věnovala Bobová dráha Prosek.

Poprvé budou mít návštěvníci možnost vidět exhibici na u-rampě z dílny VSA Xtreme.
Mobilní minirampa bude připravena, jak pro vystoupení profesionálních sportovců, tak pro soutěže a workshopy letních extrémních sportů. Součástí zóny je také půjčovna sportovního vybavení pro veřejnost zdarma.
14:00   Zahájení programu minirampy
14:30   VSA WTREME MINIRAMP SHOW
14:45   Soutěže pro diváky o ceny
15:00   Workshopy pro veřejnost, škola ježdění, výuka základních triků
16:00   VSA WTREME MINIRAMP SHOW
16:15    Soutěže pro diváky o ceny
16:30    Workshopy pro veřejnost, škola ježdění, výuka základních triků
17:00    VSA WTREME MINIRAMP SHOW
17:30    Ukončení

 

Prosecký podzim 2017 již tradičně ukončí ve 20.15 OHŇOSTROJ !

Celým programem vás bude provázet jeden z nejlepších televizních a rozhlasových moderátorů pan Martin Hrdinka.

 

Související dokumenty