Jste zde

PROSECKÉ MÁJE 2017

Festival alternativní hudby Prosecké máje se koná 25. května od 16:30 hodin v Zahradě Pavana Praha 9, lokalita Starý Prosek, ul. U Prosecké školy 17.

Proč nezačít i letošní léto tradicí a menším, leč půvabným festivalem? Už 23 let patří do příjemných tradic našeho Devátého pražského obvodu festival alternativní a nezávislé scény PROSECKÉ MÁJE. Nejstarší hudební festival RAT a Prahy 9 proběhne tradičně v příjemném prostředí zahrady Pavana na Starém Proseku.Jeho dvacátý třetí ročník tentokráte zahájí projekt SKLAD by WALDA. Temněji laděný kytarový experimentátor vás provede svými propastmi světel a stínů. Hudba, která se nehraje, a nebude hrát v rádiích, ale která rozhodně stojí za slyšení. Stačí se přijít přesvědčit na vlastní oko i vlastní slech. Věřte, že nebudete litovat.
Po této porci alternativního písničkářství spodních proudů se na podiu objeví kapela KARABEKIAN. Čtveřice hudebníků a hudebnic má ve svém arzenálu bicí, klávesy, basovou kytaru s efekty a dost zajímavý dívčí hlas. Šikovně i zajímavě balancují na ostré hraně alternativy a popu, který v tomto provedení rozhodně neuráží. Díky alternativnímu koření v jejich písních jim hraní na českých rozhlasových vlnách rovněž patrně nehrozí. Ale snad právě proto stojí za to je vidět a slyšet právě tady!
Jako třetí vystoupí poměrně ostřílená alternativní formace STROM STÍNU. Muzikanti z akustických Bellevue, projektu Jumo, MCH Bandu ... Jejich skladby jsou vskutku dost nekomerčním zbožím, které příliš neoplývá zbytečným optimismem a veselou náladou. Ale co dělat, každý den není růžový. A právě pro tyto chvíle jsou tu takové písně. Leč i mezi mraky problesknou sem tam paprsky slunce a křehkých melodií. V roce 2015 vydala kapela své zatím poslední cd "Mezi okny a pamětí". Nezbývá, než se těšit na to, co nás čeká právě tohoto večera ve stínu právě tohoto stromu.
Předposlední kapelou večera bude psychedelicpunkfolkrockový PŮVODNÍ BUREŠ. Dnes už vskutku legendární kapela, která v únoru letošního roku oslavila v klubu Kaštan rovných 30 let svého trvání na české beatové scéně. A to ať se to komu líbí, či nikoli! Počítat jejich dobré desky je stejně zbytečné, jako počítat jejich dobré koncerty. Prostě jich jsou a byly mraky! Přijďte tedy taky! Je to kapela, která i v dnešní podivné době přináší stále radost, což rozhodně není málo. Přijďte i Vy rozhoupat své střevíce, lodičky a jinou obuv, hodnou tance!
A o závěr večera se tradičně postará početné hudební uskupení BBP - podzemní orchestr, které se počítá k místním patriotům. Veselé písně o smutných věcech a naopak, neboli hity, na které vesele tančí živí i mrtví. Tak nějak by se asi dala charakterizovat tvorba tohoto podivného souboru. V září podzemní orchestr po deseti letech pokřtí nové řadové album "Je čas", jehož druhou polovinu právě teď pánové a dámy natočili ve studiu Bros. Nové cd vyjde, jak jinak, než na dobré značce Guerilla Records. Tudíž je jasné, že mimo legendární odrhovačky "Ty prosecké Máje" zazní tohoto večera i zbrusu nové kusy a snad se dostane i na "Kocoura Vavřince", který právě letos slaví 50! 

Inu alternativně-podzemní beatový hodokvas a veselice, jak má být! 

A stará, dobrá tradice - VSTUP VOLNÝ!

A teď už nezbývá, než se těšit na viděnou v zahradě Pavana, přátelé!   
dr. Otto Sepl