Jste zde

Prosecké jaro-bezpečná jízda !

Prosecké jaro letos provoní benzínem Bikers Prague. Prosecké jaro, tradiční akce Městské části Praha 9, má každý rok jiné téma. Letošní s názvem Prosecké jaro s vůní benzínu se nese ve znamení motorkářů. Uskuteční se v sobotu 11. května od 10 do 21 hodin na louce u stanice metra C Střížkov.

„Přípravy jsou v plném proudu a opět musíme poděkovat generálnímu partnerovi projektu České spořitelně, a.s., za finanční podporu, díky které jsme připravili bohatý program,“ říká Adam Vážanský, místostarosta MČ Praha 9.

Motorkáři z Bikers Prague je parta lidí, co mají rádi motorky a všechno, co s nimi souvisí. Milují svobodu s nimi spojenou. Jak říkají: „Jsme v pohodě, a to samé očekáváme od lidí, přátel a kolegů, kteří se k nám chtějí přidat. Přijďte k nám na Bikers Prague a ochutnejte svobodu a štěstí spojené s motorkářským světem.“

Ale není to jen „vítr ve vlasech“, co členy Bikers Prague spojuje. Také podporují REHAFIT – Rehabilitační centrum pro tělesně postižené a Dětské centrum Paprsek. Za dobrovolnickou práci pro DC Paprsek převzali ocenění Křesadlo 2016 (cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci) a letos už popáté byli nominováni na Cenu Ď (česká výroční cena určená mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzděláváni a morálních hodnot v ČR). S dětmi z centra Paprsek se můžete potkat i při Proseckém jaru.

„Motorkářská mše“. Součástí Proseckého jara 11. května bude také „motorkářská mše“, resp. obřad žehnání motorkářům, který vykoná Dr. Vojtěch Eliáš, metropolitní kanovník. V minulých devíti letech žehnal a motorkářům přál šťastné návraty farář ThDr. Stanislav Prokop z proseckého kostela sv. Václava.

Letošní desátá „mše“ určená milovníkům jedné stopy se uskutečni v 11.30 hodin na louce u stanice metra Střížkov. Po obřadu bude následovat spanilá jízda motorek.
(pozice na mapě 50°7‘34.267“N 14°29‘26.656“E, https://mapy.cz/s/3k2Og)

 

Připraven je bohatý program, který moderuje Martin Hrdinka

Program Proseckého jara je připraven od 10 hodin. Zahraje Cimbálová muzika Alexandra Vrábela, Jiří Schelinger a Memory Band, Souboj S Pamětí, The Apples - Girls Rock!, vystoupí taneční skupina Stream of Dance, Fashion show plavky - Fashion Island i ohňovou show.
Dále se odpoledne můžete těšit od 14 hodin na soutěže pro děti, skákací hrad, fotokoutek, dopravní hřiště MP Praha s ukázkou služební techniky, můžete si napsat dopravní testy, firma Auto-moto Riegger předvede motorky, svojí sílu si můžete změřit na siloměru. Srdečně vás zveme.