Praha 9 nakoupila elektřinu na POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE

Městská část Praha 9 nakoupila pro období od 1. 1. 2016 do 31. 12. 2016 elektřinu na POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE (PXE), aukce proběhla v říjnu minulého roku.

Další úspěšnou aukci elektřiny jsme realizovali pomocí aukční platformy na komoditní burze PXE, kdy jsme pomocí nově nabízené služby nakoupili elektřinu v celkovém objemu 2 790 MWh. Jednalo se jak o velkoodběr (1 709 MWh) tak maloodběr (1 081 MWh). Vítězným dodavatelem se stal účastník obchodování na PXE, společnost Pražská energetika, a.s., s nabídkou 888,- Kč/MWh. Limitní cena pro nákup byla stanovena na 990,- Kč/MWh. Díky aukci jsme tak uspořili více než 280 tis. Kč oproti požadované limitní ceně. Výsledná úspora ve srovnání s rokem 2015 činí 400 tis Kč. V rámci celého aukčního procesu jsme jako centrální zadavatel zastupovali i MŠ a ZŠ Prahy 9, Středisko sociálních služeb Prahy 9 a Polikliniku Prosek, a.s.

„Jsem rád, že si nové služby PXE všímá stále více odběratelů a získává další zákazníky, kteří díky aukci uspoří nemalé finanční částky. Pevně věřím, že příklad úspěšné aukce Prahy 9 bude motivací i pro další městské části,“ říká David Kučera, generální sekretář POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE.

PXE umožňuje získat nejlepší možnou cenu elektřiny koncovým odběratelům z řad firem, obcí a státní správy, a to za zcela transparentních podmínek, které odpovídají zákonu o veřejných zakázkách.