Jste zde

Pozvánka na vánoční koncert

6. prosince přivítáme v rámci Cyklu komorních koncertů na vysočanské radnici Plzeňský malý lidový soubor ve složení troje housle, dva klarinety, kontrabas, dudy a niněra - společně se zpěváky vytváří pestrý krojovaný program lidových písní a instrumentálních skladeb.

Vánoční koncert "Už přišel k nám vánoční čas . . . "  je sestavený hlavně z českých lidových koled, vánočních písní a melodií. Ukazuje na prostou a jedinečnou krásu vánoční doby, kdy se, ať chceme či ne, trochu zastavíme a vzpomeneme na dobu našeho dětství a na ty, které jsme měli a máme rádi.

Srdečně zveme.

 

více info:
Plzeňský MLS je skupina muzikantů a zpěváků, která se vytvořila v roce 2009 kolem upravovatele lidových písní a tanců Miroslava Šimandla, známého svým působením nejen na pódiích, ale i na vlnách Českého rozhlasu Plzeň. Soubor tvoří mladí lidé, převážně posluchači či absolventi Konzervatoře Plzeň, kteří se folklóru věnují od dětství. Plzeňský MLS vychází z tradic muzikantského a pěveckého odkazu štrajchových a dudáckých kapel západních Čech – hlavně Plzeňska, Žinkovska, Nepomucka a Chodska.
 

Související dokumenty

Soubor Program

docx 90.98 KB