Jste zde

Mohl to být Halloween !

aneb umělecká noc na Pragovce - 24.10.2017, Pragovka  Art District, Kolbenova 923/34a.

Pragovka si vás dovoluje pozvat na další z multižánrových večerů.  Synchronizované vernisáže ve třech galerijních prostorách, workshopy, konference, performance,otevřené ateliéry několika umělců v jednom křídle Pragovky, happening  Mothers Artlovers, bar a afterparty, to vše se stane jednoho  úterního pozdně říjnového večera na Pragovce. Nebudou chybět masky, dýně, trocha ohně a umění.

Pragovka se 24.10. 2017 otevře všem bez rozdílu: vítáme děti, těhotné, milovníky umění i ty, kteří přijdou jen ze zvědavosti a věříme, že nikdo z nich se při návštěvě industriální budovy, zasvěcené umění , nebude nudit. Na programu bude například prezentace projektu Liga otevřených mužů, workshopy pro děti i dospělé, ale i performance, vedené skupinou Mothers Artlovers. Jedna z vedoucích členek  brněnské sekce této skupiny, vytvořené jako podpůrná skupina pro matky umělkyně, Kateřina Olivová, je také kurátorkou výstavy To je Mámovo! ve White Roomu Pragovky. V rámci programu Mothers Artlovers bude dále možné zúčastnit se workshopu Bubačka- šití masek s Terezou Damcovou  od 15 hod - 17:00 v Commonspacu Konírna,

 Tereza Damcová o sobě píše na svých stránkách, že má „na zátylku masitě vyraženo „made in China“, nejraději se obléká v leopardí kožešinu, občas do kostýmu Bílého vodníka a někdy Frídy Kakao. Inspirují ji pohádkové představy a je autorkou několika ztvárnění různých symbolických a pohádkových proměn, které „zlehka nabrnkávají pradávné, archetypální obrazy dítěte, princezny, matky, dcery, lovkyně upírů dnes zombí, rostliny, zvířete, lásky, města, zahrady, panenky..“ Na workshopu bude pod jejím vedením probíhat výroba bubaččích kukel a papírových loutek pro děti i dospělé.

od 17:00 fotografického workshopu s Divým Tvorem, využívající Cameru Obscuru vyrobenou z dýně. Mothers Artlovers také na Pragovku přivezou happening s názvem Mateřská revoluce. V rámci otevření výstavy To je Mámovo! pod kurátorským vedením Kateřiny Olivové proběhne jedna z jejích performancí.

Večer ale není věnován pouze mateřství a ženským tématům : Na programu je například ohnivá  a světelná performance rezidenta Pragovky Petra Puflera, zvaného též Světlonoš s názvem Něžný barbar, která tvořivým způsobem reaguje na minulost areálu ČKD, těsně sousedících s Pragovkou a na osobu  Vladimíra Boudníka, který byl s areálem spjat. Tato pocta Vladimíru Boudníkovi bude k vidění od 17:00 ve venkovní části Pragovky.

Následovat budou vernisáže Petra Cábockého v části zvané Pragovka Gallery I a v druhé části Pragovka gallery vernisáž výstavy Bez Tváře rezidentů Pragovky Jakuba Janovského a Pavla Tichoně  (obojí v přízemí Pragovky). V prvním patře krom vernisáže ve White Roomu  s názvem To je Mámovo! budou mezi 19 a 23 hodinou otevřené ateliéry několika umělců- malířky Veroniky Landy, Sochařské pohotovosti, malířů Lawrence Wellse a Tomáše Prchala a nebude chybět ani bar a afterparty s DJ.

info:  https://www.facebook.com/events/1925697134418431/

Program:

13:00 meeting Mothers Artlovers – představení projektu Liga otevřených mužů- přístupné pro veřejnost /Commonspace Konírna

15:00 Workshop Terezy Damcové- Bubačka- výroba masek z dílny umělkyně Terezy Damcové /Commonspace Konírna

17:00-19:00  Něžný Barbar. Venkovní ohňová performance Petra Puflera.

17.00 – 19.00 fotografický workshop s Divým tvorem-halloweenské focení těhotných skrz cameru obscuru vyrobenou z dýně  / The White Room/(http://divytvor.cz/)

18:00 Vernisáž Bez tváře / Pavel Tichoň, Jakub Janovský/ budoucí prostory Pragovka Gallery

18:30 Vernisáž Peter Cabocký/ prostory Pragovka Gallery

18:00 – 21.00 happening Mothers Artlovers (https://mothersartlovers.tumblr.com/) Mateřská revoluce  / The White room/

19. 00 - performance Kateřiny Olivové /vernisáž/ / The White Room/

19:00-22:00 otevřené ateliéry  v prostředním křídle Pragovky

20:00-  party a afterparty / Commonspace Konírna

 

Související dokumenty