Jste zde

Mezinárodní jazzový festival Golden 9 – Zlatá Devítka

V samém srdci Proseka bude opět po roce znít swingová muzika.  Festival Golden 9 se koná v sobotu 9. září 2017. Milovníci swingové hudby se sejdou v amfiteátru poblíž rybníčku v Parku Přátelství. Bohatý program s mezinárodní účastí i letos nabídne řadu lákadel. Jak sám pořadatel akce zpěvák a moderátor Petr Sovič dodává „Opět bych rád pozval všechny občany Prahy 9 na kvalitní swingovou muziku, která do malebného prostředí Parku Přátelství zkrátka a dobře patří“.
Začátek festivalu je i letos plánován na 14 hodinu. To se posluchačům představí hudební kapela Jazz Volunteers hrající původní skladby a aranže z dílny legendárního amerického alt-saxofonisty Juliana "Cannonball" Adderleyho a jeho bratra kornetisty Nata Adderleyho. Od 15 hodin vystoupí populární český klavírista a akordeonista Ondřej Kabrna se svým projektem Ondřej Kabrna & Flying Accordion. Těšit se tak můžete na jazzové skladby v hlavní režii akordeonu, a to je neobvyklé spojení.

Po úspěchu dvou amerických hostů z předchozích let bude letošní jediný zahraniční host z Ruska. Stanislav Maynugin je zkušený jazzman hrající po celém světě například V Evropě, v Rusku, v Kataru, Ekvádoru nebo ve Spojených Státech. Spolupracoval například s celou řadou známých jazzových hudebníků jako Curtis Fuller, Evelyn Blakey, Harry Peterson, Mike Ellis, Hans Tammenom, Bill Skeet a prakticky se všemi zásadními ruskými jazzmany. Festival vyvrcholí koncertem domácího orchestru Golden Big Bandu Prague v čele s nejmladším zpívajícím kapelníkem Petrem Sovičem, který je na Proseku doma. Tento dnes již vyhledávaný jazzový orchestr nabídne zajímavou směs instrumentálních i vokálních skladeb v autorských aranžmá s hostem slovenskou jazzovou zpěvačkou Zuzanou Vlčekovou.

Vstup zdarma!