Jste zde

Květnové pozvání k sousedům . . .

Kulturní dům Kyje je místem, které vylepšuje kulturní a společenský život na Praze 14. Pořádáme zajímavé akce. KD Kyje je velmi dobře dostupný především vlakem (jsme přímo na nádraží Praha-Kyje, takže z Masarykova nádraží, Libně, …) a také autobusem z metra Černý Most č. 224

Jsme tu pro rodiny s dětmi - pokud se k nám vydáte se svými ratolestmi, můžete je nechat si hrát s ostatními dětmi v herně, zatímco vy budete třeba cvičit. O nedělích hrajeme pro děti pohádky, o sobotách zase pořádáme bazárky, kde je možné vyměnit nebo prodat výbavičku a hračky. V pracovní dny pak pro děti pořádáme různé tvořivé dílny. Svoje potomky u nás také můžete zapsat do různých kroužků nebo do tanečních.

V kulturním domě sídlí také organizace Neposeda, která se specializuje na pomoc a podporu dospívajícím v těžkých životních situacích, kdy si nevědí rady. V Neposedovi se nebojí ani problémů výchovného, rodinného nebo osobního rázu u školáků.

Program kulturního domu můžete zpestřit i vy - můžete si naše prostory pronajmout pro svou akci nebo třeba svůj kurz. Můžete tak vylepšit náš program, pokud v něm něco nenajdete. Krásné okolí kulturního domu nabízí také příležitost pro procházky třeba k nedalekému rybníku. Kulturní dům se tak může stát zastávkou nebo cílem vašeho výletu. Budeme rádi.

Historie - slovní spojení „kulturní dům“ a nebo rovnou slovo „kulturák“ to nemají v dnešní době snadné. My se ale stínu minulosti snažíme nepodléhat a věříme, že právě kulturní domy jsou nedílnou součástí české kultury dvacátého století. Tak proč to nejlepší z nich nepřenést do století jednadvacátého? Kulturní domy mají tradici besedních setkání, lidových, obecních a spolkových aktivit. Jakmile odhlédneme od komunismem zprofanovaného termínu, zjistíme, že kulturní domy jsou stále aktuální a potřebné. Chceme tedy pokračovat v jejich občanské a komunitní tradici.

V budově, kde dnes sídlí kulturní dům Kyje, byl dříve hostinec na vlakové stanici Praha – Kyje. V roce 1961 prošel rekonstrukcí a stal se z něj dobře vybavený kulturní dům. I když se změnily dispozice i fasáda, duch plesů, bálů a tancovaček tu přetrval. Přibyly jen koncerty, pohádky pro děti a volnočasové aktivity a kurzy. 

Volnočasovým centrem, kam můžete zajít na koncert nebo divadelní představení, užít si lekce tanečních pro dospělé, nebo se zapsat na jazykový kurz.

Související dokumenty