Advent v OBECNÍM DOMĚ!

Přijďte se během předvánočního shonu na chvíli zastavit, vychutnat si vánoční tradice a vyzkoušet staré rukodělné techniky. To vše nabízí adventní akce Vánoční jarmark Na Dvorečku, v neděli 16. prosince. Během výtvarných dílniček si vyrobíte drobné dárečky, dekorace a ozdobíte perníčky. Celé odpoledne bude provázet vánoční jarmark Na Dvorečku, kde si mimo jiné prohlédnete lektorské práce a výrobky. Díky Klubu lidové tvorby budete mít šanci vidět ukázku zapomenutých rukodělných umění našich předků. O doprovodný hudební a divadelní program se postarají lektoři a žáci z kurzů Divadla Gong. Letošní novinkou bude vystoupení žáků dětských hereckých kurzů na poetických schodech "adventní kavárny" U Kocoura, kde se jako každý rok můžete občerstvit a ochutnat domácí cukroví. Moc se na vás těšíme.

Kdy: 16. 12. neděle 13– 18 hodin
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4, Praha 9
Celá akce je zdarma.

PROGRAM:

13.00 POZNEJ CIMBÁL ZBLÍZKA – workshop pro malé i velké
(3 bloky 13–13.30, 14.00– 14.30, 15.00– 15.30)

Ukázky hry na cimbál, teorie o nástroji, zpívání koled, převedení do praxe.
Kde: Studio Jandova

14.30–15.30 VYSTOUPENÍ STUDENTŮ HERECKÝCH KURZŮ (Fantomové II)
Básničky o podzimu, zimě a Vánocích od předních českých básníků.
Kde: Poetické schody v adventní kavárně U Kocoura

16.0017.30 VYSTOUPENÍ STUDENTŮ HUDEBNÍCH KURZŮ A HERECKÝCH KURZŮ (Fantomové I) DIVADLA GONG A STUDIA JANDOVA
Vánoční a jiné písně v podání našich studentů (hudební kurzy)
Je tak hezká poezie česká (herecké kurzy)
Kde: Na Dvorečku

Doprovodný program:
13.00–17.00 Vánoční dílničky pro děti (učebny, adventní kavárna)
13.00 –18.00 Jarmark Na Dvorečku
13.00 –18.00 Výstava obrazů sedmileté Leonky Krejčí (Studio Jandova)
13.00 –18.00 Prodejní výstava šátků s příběhem na podporu projektu Obědy pro děti  (adventní kavárna U Kocoura)

Další informace:
Otevírací doba adventní kavárny U Kocoura 13.00– 18.00

VÁNOČNÍ ARANŽE.

V aranžérském workshopu vyrobíte pod vedením zkušené floristky vánoční svícen s květinovými vazbami, který bude vhodnou ozdobou štědrovečerního stolu. Připravíme pro vás široký výběr dekoračních materiálů a jistě si odnesete spoustu inspirativních nápadů.

Kdy: 20. 12. čtvrtek 18–21 hodin
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4, Praha 9
Cena: 600 Kč (materiál v ceně)

Kapacita kurzu omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz.
Záloha 200 Kč, nutno zaplatit v kanceláři kurzů nejpozději 4 dny před akcí.