Jste zde

16 mm film na Pragovce - studijní projekce

Studijní projekce pod širým nebem na Pragovce / přednáška o filmu/ improbar
Každý čtvrtek- letní kino:

3.8.  Film na přání: Viděno osmi/ Fantom Morrisvillu
Viděno osmi: Přehlídka režisérských talentů inspirovaná olympijskými hrami 1972.  Každý z režisérů si vybral disciplínu, která ho zaujala svým zvláštním půvabem. Miloš Forman se zaměřil na komické aspekty olympijských her, Lelouch upřednostňuje pohled na poražené spíše než na vítěze a Mai Zetterlingová zkoumá zákulisí vzpěračského turnaje.

Fantom Morrisvillu: Česká filmová parodie na brakové sešitové romány odehrávající se v ponurých šlechtických sídlech plných tajných chodeb, intrik a dávných tajemství.

Hlasujte na  na Fb události.

10.8. Ginger a Fred
Jeden z pozdních Felliniho filmů, v němž hlavní role dlouholetých  tanečních imitátorů zastávají Felliniho dlouholetí spolupracovníci:manželka Giulietta Massina a filmové alter ego Marcello Mastroianni.  Výpadek proudu při televizním vysílání je donutí vzpomínat..

17.8. Woodstock
První ročník legendárního festivalu proběhl 15-18.8 1969, přesně před 48 lety. Bezmála tříhodinový dokument plný hudby.

 

24.8. Ať žijí duchové
Jedny prázdniny, jeden starý hrad, jedna zakletá princezna. A dnes už také vykreslení doby, kdy vznikala.

 

31. 8. Muž z Acapulca
Další ze série neodolatelných belmondiád, tentokráte o vysněném agentu Bobovi  Saint- Claire a skutečném spisovateli Francoisu Merlinovi, kteří oba řeší stejné problémy.. každý po svém.

 

Pokud není uvedeno jinak, projekce jsou vždy ve čtvrtek. Všechny filmy promítáme z 16 mm filmového pásu. Změna programu vyhrazena. Pro filmy na přání hlasujte na fb událostech. Hlasování je otevřeno až do 21:00 před projekcí. Projekce začínají 21:00 předfilmem či týdeníkem. Konají se ve druhém zálivu Pragovky za pěkného počasí a v případě deště v Common spacu v prvním patře.