Vítáme Vás na oficiálních internetových stránkách Městské části Praha 9.

Věříme, že Vám naše webové stránky pomohou lépe se zorientovat ve struktuře úřadu a najít co nejrychleji a nejjednodušeji to, co opravdu potřebujete.

Tyto stránky jsou zároveň zdrojem informací o Městské části Praha 9 a nabízí elektronické služby, čímž představují moderní způsob komunikace úřadu s občany.

Informujeme:

PRAHA 9 – DOBRÁ ADRESA

PRAHA 9 – DOBRÁ  ADRESA Prostřednictvím Facebooku můžete i Vy navázat kontakty s ostatními a sdílet s nimi své názory a zážitky.
_______________________________________________________________________________
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

více

Hovory o historii - dubnové setkání

Hovory o historii - dubnové setkání Věřili byste, že díky jednomu pomníku lze zmapovat vývoj jednoho celého století?
A to i v zemi, která má neblahý zvyk své pomníky rychle stavět a stejně rychle bourat! Dubnové téma: Palackého pomník aneb naše cesta k české státnosti.

více

Pražský výroční Majáles na výstavišti v Letňanech

Pražský výroční Majáles na výstavišti v Letňanech Po 5 letech, kdy vyvrcholení oslav hostila Stromovka, se Pražský Majáles přesouvá do Letňan. Zde proběhne mimo jiné také pod záštitou starosty Městské části Praha 9 Ing. Jana Jarolíma.

více

Slavnostní otevření fitness stezky Rokytka

Slavnostní otevření fitness stezky Rokytka Městská část Praha 9 ve spolupráci s občanským sdružením Devítka v pohybu připravila v sobotu 26. dubna slavnostní otevření Fitness stezky Rokytka. Součástí akce bude závod ve venkovním cvičení a další doprovodný program.

více

Den otevřených dveří Pražských služeb

Den otevřených dveří Pražských služeb Pražské služby Vás zvou na Den otevřených dveří s Terezou Kerndlovou v sobotu 19. 4. od 10.30 do 16.00 hodin.

více

Mikroklima

Mikroklima Přijďte s Prahou 9 na akci Mikroklima 2014 oslavit Den Země.
Kdy: 15. května 2014, 9.00-12.00 a 13.00-18.00 hod.
Kde: Park Přátelství na Proseku, nedaleko stanice metra Prosek, v okolí rybníčku u pizzerie
V průběhu dne na Vás čeká řada her a aktivit (např. výtvarné dílny, skákací hrad, simulátory nárazu), uvidíte živá zvířata (např. lety dravých ptáků, ukázky práce policie s koňmi a služebními psy, zvířata z útulků a ze záchranné stanice živočichů aj.) a dozvíte se řadu zajímavostí o ochraně životního prostředí.

více

Čarodějnický minifest v zahradě DDM Prosek

Čarodějnický minifest v zahradě DDM Prosek 30. 4. DDM Praha 9 pořádá první ročník čarodějnického minifestu. Vystoupí kapela Monolove, K.O.nty, Febio a DJ Ba2s, DJ Filip Dee, DJ Mr. Hat

více

Vyraž do ulic!

Vyraž do ulic! Dokažte dětem, že zábavu si neužijí jen při hraní videoher. Využijte příležitosti dostat děti zpátky ke sportu. Hoďte na chvíli všechny starosti za hlavu a užijte si spoustu zábavy. Takové jsou hlavní cíle streethokejového projektu Vyraž do ulic!, který odstartuje 7. května v pražských ulicích. V Praze 9 proběhne akce pod záštitou starosty Prahy 9 Ing. Jana Jarolíma.

více

Předškoláčci opět sklízeli ovace v Gongu

Předškoláčci opět sklízeli ovace v Gongu Tradiční přehlídka mateřských škol proběhla 2. a 3. dubna v Divadle Gong. Městská část Praha 9 pořádala tento festival pro předškolní děti a jejich rodiče již po osmnácté. Kromě devítkových školek se na Předškoláčku pravidelně představují také školky z ostatních městských částí patřících do obvodu Prahy 9.

více

Návštěva první dámy v Domově seniorů

Návštěva první dámy v Domově seniorů 12. březen byl pro náš Domov seniorů Novovysočanská významný a vybočil z řady ubíhajících dní. Po náhodném telefonickém rozhovoru nám prezidentská kancelář ČR oznámila, že přijede 1. dáma ČR. Přípravy proběhly minimální. Shodli jsme se, že by paní Zemanová měla vidět náš Domov takový, jaký je v běžném provozu. Nebyli jsme si jistí, zda můžeme oficiálně informovat o této návštěvě, a po upozornění z kanceláře, že si 1. dáma nepřeje publicitu, jsme pozvali pouze fotografku, aby nám významnou událost nafotila.

více

100. narozeniny v našem Domově Seniorů

100. narozeniny v našem Domově Seniorů Málokdo z nás si asi dokáže představit, že bude moci jednou říci: „Je mi sto let“. Paní Anna Vanišová, obyvatelka našeho Domova, se tohoto vzácného jubilea dožila. A nejen to! Také ho řádné oslavila.Ve čtvrtek 20. března jsme jménem Střediska sociálních služeb MČ Praha 9 a všech jejích zaměstnanců uspořádali na její počest v knihovně Domova seniorů náležitou oslavu. Na stole se honosil krásný velký dort s čokoládovou stovkou a hojně zdobený různým ovocem. Ještě teď se mi sliny sbíhají, když na něj pomyslím… Zakousnout mohli oslavenkyně a gratulanti také chlebíčky. Samozřejmě nechyběl ani lahodný nápoj v podobě šampaňského, vína, limonády či džusu.

více

Soutěžte s O2 arenou o vstupenky na Lva!

Soutěžte s O2 arenou o vstupenky na Lva! Soutěžte na facebooku 02 areny o vstupenky na zápasy Lva Praha proti Lokomotivu Jaroslavl a nenechte si ujít finálovou sérii Západní konference KHL.

více

Úřad Prahy 9 je otevřen lidem po dohodě víceméně neustále

Úřad Městské části Praha 9 se snaží dlouhodobě a neustále zvyšovat kvalitu služeb poskytovaných občanům. Především pak možností vyřešit si potřebné věci víceméně kdykoliv. Na úřadu je možné zastihnout úředníky pět dní v týdnu. Je však potřeba si uvědomit, že mimo úřední dny mají pracovníci úřadu mnoho dalších povinností – provádějí místní šetření, mají domluvené schůzky, zpracovávají nezbytnou administrativu.

více

Velikonoční koncert ve Svatyni Krista Krále se koná v pondělí 14. dubna v 18 hodin.

Velikonoční koncert ve Svatyni Krista Krále se koná v pondělí 14. dubna v 18 hodin. V programu zazní díla A. Vivaldiho, G. F. Händela, M. A. Charpentiera.

Vstup volný, bezbariérový!

více

Vysočanská radnice hostila obvodní kolo soutěže dětských recitátorů

Vysočanská radnice hostila obvodní kolo soutěže dětských recitátorů V obřadní síni radnice Městské části Praha 9 se dnes sešli žáci základních škol, studenti víceletých gymnázií a žáci ze Základní umělecké školy na Proseku, aby předvedli své recitační umění. Na „devítce“ totiž probíhalo obvodní kolo soutěže dětských recitátorů „Pražské poetické setkání“. Recitační soutěže mají dlouhou tradici, letos se konal již 43. ročník.

více
RSS RSS Archiv důležitých sdělení Archiv